Hakkımızda


Yonca Lodge Fethiye’nin 15 km batısında, Yanıklar Köyü’nde yer alan 14 odalı küçük bir otel. Akdeniz’in en güzel ada ve koylarına bakan özel kumsalın gerisinde çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu geniş bir bahçeye sahip. Misafirlerin her türlü konforu düşünülerek düzenlenen odalar, ağaçlar altında şezlongların ve hamakların yer aldığı geniş kumsalı, nefis deniz ve günbatımı manzarasına sahip restoranı ile dinlenmek isteyenler tarafından tercih ediliyor.

El değmemiş doğayla uyumu ve bölgenin kültürünü yansıtan dekorasyonu kadar restoranda yer alan piyanosu, lobideki kitaplığı, ev yapımı sürpriz lezzetlerden oluşan ikramları, farklı beğenilere hitap eden müzik yayını, bahçeden toplanan ürünlerin tazeliği, zengin minibar menüsü, tatilde ihtiyaç duyulan birçok gereksinime hitap eden hizmetleri ile misafirlerini mutlu ediyor.

10 yıl önce yola çıktığı ekolojik tatil konsepti konusunda Türkiye’deki ilk örnek işletmeler arasında yer alıyor. Aynı dönemde başlayan Buğday Derneği’nin TaTuTa Projesi üyeliği de halen sürüyor.

Türkiye’de caretta caretta kaplumbağalarının önemli üreme alanlarından biri olan Karaot kumsalının devamında yer alan Yonca Lodge yaklaşık 30 yıldır caretta carettaların izlenmesi ve korunması çalışmalarında yerli ve yabancı üniversitelere gönüllü desteğini sürdürüyor. Aynı zamanda yanda bulunan Sığla Ormanı’nın gençleştirilmesi ve yaşatılması için de çalışmalar yürütülüyor.

Fethiye’deki kültürel ve çevresel faaliyetlerin büyük çoğunluğunda aktif rol alan Yonca Lodge, bölgenin sürdürülebilirliği konusunu da önemsiyor.

Türkiye Küçük Oteller Derneği’nin kurucu üyeleri arasında bulunan Yonca Lodge aynı zamanda uzun yıllardır Fethiye Otelciler Birliği ve Türkiye Otelciler Federasyonu üyeliğini de sürdürüyor.

En iyi fiyat garantisi
Yonca Lodge, web sitemiz üzerinden
yapılan online rezervasyonlarda
aynı oda tipi ve aynı tarihlerde
web sitemizden daha düşük bir fiyatla
rezervasyon yapılmadığını
garanti etmektedir.

Close